11 sty 2016
11 stycznia, 2016

WOPR i 24 Finał WOŚP

DZIĘKI PAŃSTWU
 24  FINALE  WOŚP   
ZEBRALIŚMY
2 684,32
Ratownicy legnickiego WOPR po raz kolejny wzięli udział WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.
3
10 stycznia w  Galerii Piastów zaprezentowali szerszej publiczności swoją działalność. Odwiedzający stanowisko WOPR mieli możliwość zapoznania się z pracą ratowników wodnych oraz możliwość obejrzenia specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych – łódź motorową, sprzęt do nurkowania, torby ratownicze R1 z wyposażeniem oraz specjalistyczne nosze do transportu poszkodowanych osób.6 Najmłodsi mieli okazję przekonać się jak kieruje się łodzią – bez wody oczywiście, a ratownicy udzielali wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania. Mieli również okazję zapoznać się z zasadami prowadzenia akcji ratowniczych jak i z zasadami udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.   5
W trakcie prezentacji ratownicy kwestowali na rzecz WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Każdy, kto wsparł naszą akcję otrzymał drobny upominek. Odbyły się również licytacje zgromadzonych przedmiotów.
                                                                                Naszą kwestę wsparli  również przedstawiciele władz miasta –
Pani Wiceprezydent oraz Pan Prezydent.
7
Po zakończonej akcji  puszki ze zgromadzonymi datkami przekazane zostały do sztabu WOŚP.          Po przeliczeniu okazało się, iż w trzech puszkach zebraliśmy 2 684,32 zł.
2
BRZEG DOLNY5
Do akcji WOŚP włączyli się również ratownicy z Drużyny WOPR Legnica z BRZEGU DOLNEGO, którzy wraz z Członkami OSP Brzeg Dolny prezentowali swoje zawodowe umiejętności. Na pływalni krytej AQUA Sport w Brzegu Dolnym odbyły się pokazy ratownictwa wodnego oraz pierwszej pomocy, a chętni mieli możliwość skorzystania z nauki nurkowania przy użyciu profesjonalnego sprzętu.
Za rok, podczas kolejnego Finału też będziemy pomagać.